Cilat gjera te bera nga njeriu mund te shihen nga hapesira?

Shko poshtë

Cilat gjera te bera nga njeriu mund te shihen nga hapesira?

Mesazh nga W.Master prej Sat Aug 08, 2009 6:48 pm

Hipotezat e kahmotshme se gjeja e vetme e bere nga njeriu qe mund te shihet nga hapesira eshte Muri Kinez eshte e gabuar. Ngase muri kines eshte kryesishte i perhirte dhe eshte i rrethuar me pejsazh qe anon nga ngjyra e perhirte, qe ne fakt eshte shume e veshtire te dallohet madje edhe nga nje aeroplan qe fluturon ne lartesi 15 km. Pra cfare mund te shihet nga orbita e tokes (rreth 200 km lartesi) jane zjarret e njerzeve ne shkretetirat Afrikane dhe dritat e anijeve te peshkimit ne Japoni si dhje nje linje e gjate qe pershkon Australine qe ndane token e punushme nga shkretetira.

Sido qe te jete pak nga ne do te kemi mundesine ta shijojme kete pamje....
avatar
W.Master
Admin

Numri i postimeve : 154
Join date : 07/08/2009
Location : F.Kosove

Shiko profilin e anëtarit http://vanessa-hudgens.worldgoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi